301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


شنبه 29 فروردین‌ماه سال 1388 ساعت 23:05

۱۳۰. مردی که دنیا را عوض کرد


وقتی ایران بودم به همکاری با BBC و یک گروه مستند سازی حرفه ای دعوت شدم که برای BBC در حال ساخت یک مستند برای 30امین سالگرد انقلاب اسلامی بود.

البته از همون اول مهم ترین چیزی که توی ذهنم بود یک چیز بود. نمی خواستم که مبادا برای پیشبرد اهداف پلید دشمنامون بهشون کمک کرده باشم. چون خودتون خوب می دونین که اینا تو مستند سازی خیلی چیزا رو اشتباه نقل می کنن و بیننده رو گمراه می کنن. خیلی نگران بودم. به همین دلیل مطمئن نبودم که پیشنهاد همکاریشون رو بپذیرم یا نه.

فقط یک نکته بود که خیالم رو راحت کرد و در نتیجه به همراه برادرم باهاشون همکاری کردیم. اون نکته این بود که موسسه ای به اسم موسسه فها که یک موسسه خصوصیه، با BBC و Lapping قرارداد بسته بود که نظر این موسسه هم باید توی ساخت مستند دخیل باشه. BBC هم نیاز شدید به فها داشت. چون فها می تونست براشون مصاحبه با مسئولین ایرانی رو ترتیب بده که یقینا ارزش مستند رو چند برابر می کرد.

خلاصه، من هم این وسط به گروه ملحق شدم و به عنوان مترجم و پیاده کننده ی متن شروع به کار کردم. از وقتی که اومده بودم فرانسه دیگه خبری از کار نداشتم که به کجا رسیده ولی چند روز پیشا تهیه کننده باهام تماس گرفت... کار با موفقیت در کانال BBC پخش شده و شدیدا از جامعه ی بین المللی مورد توجه قرار گرفته.

من خیلی ترسیده بودم و خدا خدا می کردم که نکنه ناخواسته به کشورم خیانت کرده باشم. نکنه یک مستند دروغ با کمک من به دنیا تحویل داده شده باشه. می دونستم که این گناهیه که تا گور باید با خودم ببرم. پس سریع از دوست خوبم که مسئول دفتر فها است لینک فیلم رو خواستم. مستند به 3 فیلم یک ساعته تقسیم شده. هر 3 رو دانلود کردم و دیدم.

باید بگم که احساساتم نسبت به کار رو هنوز نمی دونم! منظورم اینه که یقینا از مستندهای دیگه ای که در مورد ایران و انقلابمون دیدم بهتره و دروغ های کمتری توشه (چون گروه ما تلاش کرده بود که تا اونجایی که می شه انحرافات BBC رو حذف کنه) ولی آخرش هنوز بی نقص نیست.

قسمت های دوم و سوم ناراحت کنندس (اون طوری که می خواستم نشدن) ولی قسمت اول این سری فرق داره. اون رو به نام "مردی که دنیا را عوض کرد" تولید کردن. و در قسمت اول اعتراف می کنن که امام خمینی دنیا رو عوض کرد. و اعتراف می کنن که پوز آمریکا رو به خاک مالید! واقعا بعد از دیدنش احساس غرور کردم. البته خالی از اشتباه و انحراف نیست، ولی همین که تونستیم این رو حالیشون کنیم که ازمون شکست خوردن خودش خیلیه! خوشحالم دوستان. خوشحالم که یه کار بزرگی کردیم.

به عنوان جایزه ی روز ارتش هم براتون یک خبر خوب دارم! فیلم رو براتون گذاشتم این جا تا بتونین دانلود کنین. تو قسمت انگلیسی پایین توضیحاتش رو دادم. اول باید
WINRAR
داشته باشین. بعدش هم اون 7 فایل قسمت پست انگلیسی رو دانلود کنین و با رمز:
301040.blogsky.com

فیلم رو با استفاده از وینرار از فایل های دانلود شده استخراج کنین

اگر هم دوست دارین می تونین به جاش از یوتوب که اینجا براتون می ذارم استفاده کنین
ابزار امتیاز دهی