301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


سه‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 21:51

765. متحجرهای مدرن


احساس خفقان می کنم. به محض این که حرفی از عقیده ام بزنم یا به محض این که برای دفاع از حقایق لب تر کنم، مورد حمله قرار می گیرم. از چپ و راست و بالا و پایین هجوم می آورند. بد و بی راه می گویند. حرف های غیر منطقی می زنند و حرف های غلط همدیگر را تایید می کنند! در نظر آن ها فقط حرفی درست است که با آن ها همسو باشد. هر حرفی که با آن ها همسو نباشد، باید خفه شود. بعضی اوقات خسته می شوم. تعدادشان زیاد است. آن قدر زیاد است که تا بخواهم جواب یکی را منطقی و شمرده بدهم، ده ها نفر دیگر مانند کفتار بر سر و رویم می ریزند.

در محیط های مجازی بیشتر از هر جای دیگر این خفقانِ نانوشته مشهود است. این افراد دگم، در اینترنت جولان می کنند. بسیاری از آن ها نام و نشان ندارند. مستعار نظر می دهند و مستعار هوچی گری می کنند. دلم می سوزد و می شکند. مطمئن باشید متولیان فرهنگی ما هم به خاطر بروز این نژادِ زبان نفهم مقصراند. اگر متولیان فرهنگی "اسلامی" ما درست عمل می کردند، این موج مریض برپا نبود.

ادعای آزادی و تجدد و دنیادیدگی و پیشرفت و دموکراسی دارند، ولی در مکالمات از هر فرد عالی جهان سوم عادی ترند! از نانوای سر کوچه ی ما در تهران هم عادی ترند. باور کنید حداقل نانوا نظرهای موافق و مخالف خودش را گوش می دهد. این ها جز نظر موافق خودشان، به هیچ چیز گوش نمی دهند! خدا رحم کرده است کشور دست این ها نیست. اگر دست این ها بود، روی هر چه سانسورچی بود را سفید می کردند.

گوش هایشان را گرفته و دهان هایشان را باز کرده اند. اگر مظلومانه بگویی ماست سفید است، تا تمام قوا به تو خواهند خندید که "این عقب افتاده ی جیره خوارِ باتوم به دستِ بی منطق، نمی داند ماست سیاه است!"

معنای کلمه ی "متحجر" این است که کسی مانند سنگ سخت و انعطاف ناپذیر باشد. هر چه فکر می کنم عبارتی بهتر از "متحجرهای مدرن" برای این ها پیدا نمی کنم. آدم از دستشان عاجز می شود. بدبختی این است که ادعای باشعور بودن و متجدد بودن هم دارند.

باور کنید که من این ها را مقصر نمی دانم. آموزش این ها دست متولیان فرهنگی ما بوده است و اگر این ها امروزه مریض اند، ما باید برای یافتن علت بروز و گسترش این مریضی در میان خودمان جستجو کنیم. ما چه کرده ایم (یا نکرده ایم) که این گند به بار آمده است؟


ابزار امتیاز دهی