301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


سه‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 19:28

793. ماه ذی الحجه آمد دوباره


سلام بچه ها


دوباره ماه ذی الحجه از راه رسید. دلم برای آن روزها تنگ شد که نماز مخصوصش را تازه یاد گرفته بود. روزگار خوبی بود. اخلاص و پاکی خوبی داشتیم. حیف که گذر زمان، دلمان را هم تیره تر کرده است. انشالله شما همگی دعا می کنید که خدا من را بیش از پیش هدایت کند. من هم برای همگی دعا می کنم. نمی دانم دیگر کدام یک از شما این وبلاگ را می خوانید، و کدام یک فاصله گرفته اید. ولی دلم برای همه ی شما تنگ شده است. از امیر گرفته تا روزگاران تا ژوپی تا منیژه تا علی الف تا میلاد تا ناهید و حتی تا نقی (!) و ویراستار و zdk و راهیل و سعید و بانو و همت و علی الف و ژوپی و علی اکبری ... همه ی کاربرها. تک تک شما.


دعا گویتان هستم

علیرضا


ابزار امتیاز دهیسه‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 12:10

792. صلح نوبل به اتحادیه اروپا: 7 واکنش جالب


بسیاری از کارشناسان معتقدند که جایزه صلح نوبل یک جایزه ی سیاسی است، و با توجه به معیارهای منصفانه و بی جانبه انتخاب نمی شود. تا جایی که در میان برندگان جایزه صلح نوبل جاسوس (کارل فون اوسیتزکی)، کودتاچی و همکار CIA (دالای لاما 14) و طرفدار اشغال کشورهای دیگر توسط آمریکا (لیو شیابو) نیز دیده می شوند.

جالب است که در تاریخ جز یک نفر جایزه ی صلح نوبل را رد نکرده است. "لی دوک ثو" که به همراه "هنری کسینجر" به صورت مشترک جایزه صلح نوبل را برای برقراری صلح در ویتنام برده بود از دریافت آن اجتناب کرد، چرا که به گفته ی وی "هنوز صلح حقیقی در ویتنام" برقرار نشده بود.

امسال نیز در میان تعجب عده ی زیادی از کارشناسان اتحادیه ی اروپا برنده ی جایزه صلح نوبل شده است. در این نوشته مجالی برای تحلیل و نقد این اتفاق جانبدارانه نیست. در عوض 7 جمله ی جالبی که در مورد این اتفاق در گوشه و کنار رسانه ها دیده ایم را با نگاهی طنزآلود نقل می کنیم:


* خوشحالم که اتحادیه اروپا نوبل را برنده شد. آن ها واقعا به جایزه ی نقدی آن نیاز داشتند!


* بعد از نخست وزیر اسراییل و رییس جمهور آمریکا خداییش ضایع بود اتحادیه اروپا نوبل صلح نگیره.


* اخبار بی بی سی در روز جمعه: «اعضای اتحادیه اروپا برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به توافق رسیده‌اند.» خوب بگذارید دو روز از جایزه صلح بردنتان بگذرد حداقل!


* یک شهروند اروپایی: یعنی می شود در رزومه ی خودم بنویسم که نوبل برنده شدم؟


* یک شهروند اروپایی: یک میلیون دلار جایزه نقدی صلح نوبل پس حق من را بدهید. 0.0027 سنت من کجاست!؟


* مقام دوم جایزه صلح نوبل به قطب جنوب رسید - قاره ای که هرگز جنگ نکرده است.


* جای شکرش باقی است که اتحادیه اروپا جایزه نوبل اقتصاد را برنده نشده است.


http://alef.ir/vdcezv8zpjh8pni.b9bj.html?168516


ابزار امتیاز دهییکشنبه 9 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 17:55

791. تبلیغات ضد اسلامی در نیویورک


در ماه جاری، علاوه بر فعل و انفعالات سازمان ملل، اهانت تبلیغات مترو و اتوبوس نیویورک به مسلمانان نیز خبرساز شده است.

گروهی به نام "جنبش دفاع آزادی آمریکا" هزینه ی این تبلیغات را داده است. این گروه یک گروه طرفدار اسرائیل و اسلام ستیز می باشد.گرچه مسئولین حمل و نقل عمومی نیویورک -که شلوغ ترین شبکه ی حمل و نقل عمومی آمریکا می باشد- در وهله ی اول با به نمایش گذاشتن این تبلیغات مخالفت کردند، ولی به حکم یک قاضی فدرال، مجبور به این کار شدند.


ترجمه متن تبلیغ در تابلوها به این شرح است:

"در هر نبرد میان یک انسان متمدن و یک وحشی، از مرد متمدن حمایت کنید.

از اسرائیل حمایت کنید. جهاد را شکست دهید"


می گویند مسلمانان وحشی اند و اسرائیل متمدن. ای کاش یک نگاه به آمار می کردند تا ببینند اسرائیل بیشتر آدم کشته است یا فلسطینی ها (شاید لازم به ذکر نباشد که طبق آمار رسمی سازمان ملل اسرائیل چندین برابر آدم کشته است: http://unispal.un.org/UNISPAL.NSF/0/BE07C80CDA4579468525734800500272 )

پ.ن.1: لینک مطلب در الف: http://alef.ir/vdcjoaevauqemtz.fsfu.html?167387


ابزار امتیاز دهیسه‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 12:56

۷۹۰. معصومیت سفید پوست هابعد از اهانت‌های اخیر به پیامبر اسلام (ص) بحث‌های زیادی پیرامون مرز بین "آزادی بیان" و "توهین به مقدسات" و یا "نفرت پراکنی" در سراسر دنیا صورت گرفت. در پی این اتفاق، در میان متفکرین اسلامی استدلال‌هایی‌ نیز پیرامون استفاده از آزادی بیان به عنوان یک بهانه برای توهین به مسلمانان انجام گرفته است. به عنوان مثال آزادی توهین به اسلام در شرایطی که شک و تردید در مورد هولوکاست در بعضی‌ از کشور‌های غربی ممنوع می باشد، برای بعضی‌ ناظران بی‌ طرف سوال بر انگیز است. 


از طرفی دیگر، شاید عجیب و دور از انتظار نباشد که اکثر جراید و خبرگزاری‌های غربی، جانبدارانه به موضوع نگاه کرده اند و خشم مسلمانان در برابر توهین‌ها را محکوم کرده و آن را بیجا و غیر متمدنانه خوانده اند. در این میان اما، مقاله‌ای کوتاه از یک نویسندهٔ آمریکایی‌ به نام "مایکل نایت" که چند سال پیش به دین مبین اسلام گرویده و اسم خود را به "مایکل محمد نایت" تغییر داده است، بسیار خواندنی است. 

در این مقاله به آمریکایی‌‌ها یادآور میشود که آن ها نباید این افسانه را در ذهن خود پرورش دهند که بی گناه هستند. او در سایت "وایس" در مقاله‌ ای به نام "معصومیت سفید پوست ها" می‌نویسد، وقتی از وی پیرامون ماجرای اهانت به پیامبر سوال می شود، او در جواب می گوید که می بایست یادمان باشد که آمریکایی‌‌ها به مراتب بیشتر از مسلمان‌ها آدم کشته اند و می‌کشند. 

این دانش آموخته ی دانشگاه هاروارد با اشاره به اینکه طبق آمار، در ده سال اخیر آمریکا حدود سیصد هزار مسلمان که اکثرا غیر نظامی بوده اند را کشته است، خواننده را به مقاله ای ارجاع می دهد که در آن نشان داده می شود همهٔ آمریکایی‌‌های کشته شده توسط مسلمانان –چه در جنگ چه در حملات تروریستی و غیره- یک سی‌ام این عدد هم نمی‌شود. 

وی در ادامه می‌نویسد: این دنیایی نیست که در آن بشود به راحتی‌ گفت یک جبهه شوخی‌ سرش میشود، و جبهه ی دیگر بی‌ جنبه است. این طور نیست که یک جبهه روشنفکر و پیشرفته است و جبهه مقابل عقب افتاده. (بلکه) جبهه روشنفکر و پیشرفته آدم‌ها را زنده زنده میسوزاند (اشاره به استفاده از بمب‌های فسفری و دیگر سلاح‌های آتشزا‌ی آمریکایی‌ که بر روی شهروندان کشور‌های مسلمان ریخته شده است). ساختن فیلم "معصومیت"، مانند این می‌‌ماند که قلدر مدرسه که فک شما را شکسته است، تعجب کند که چرا از فحشی که به شما داده است انقدر خشمگین شده‌اید.

وی توضیح می دهد: اینطور نیست که مسلمان‌ها فقط در برابر یک فیلم خشونت به خرج بدهند. سابقه ی خشن و سیاه غرب منجر به این رفتار متقابل است. با یک نگاه وسیعتر می توان گفت، اینجا موضوع واکنش یک دین خشن در برابر یک اثر هنری نیست؛ بلکه اصل موضوع خشونت در برابر خشونت است.

وی در انتهای مقاله ی خود خاطر نشان می‌کند: اینجا غرب یک چیز را نمی فهمد، و آن یک چیز هم خودش است. ما فقط خشونتی را میبینیم که دلمان می‌خواهد ببینیم. ما چشم بر روی میراث نفرت و ویرانی های خود می بندیم، و همواره تعجب می‌کنیم که آنها چطور دست به این کارها میزنند.پ.ن.۱: این نوشته در ستون وسط سایت الف منتشر شده است:
http://alef.ir/vdchqqnzw23n-vd.tft2.html?167079


پ.ن.۲: لینک مقاله انگلیسی‌:
http://www.vice.com/read/the-innocence-of-white-people


ابزار امتیاز دهی