301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


سه‌شنبه 30 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 19:04

798. سگ و گربه های اسرائیلی استرس دارند


در حالی که روزانه ده ها زن و کودک و پیر و جوان غیر نظامی فلسطینی به خاک و خون کشیده می شوند، روزنامه ی "جروسلم پست" امروز مقاله ای نوشته است که شاید باور کردن آن غیر ممکن باشد. این مقاله در مورد حیوان های اسرائیلی است که به دلیل آژیرهای خطر، دچار استرس می شوند. شاید نیاز بیشتری به توضیح نباشد.


عنوان مقاله گویا است: "آژیرهای خطر منجر به اضطراب بعضی حیوانات می شوند"


تُف. تف بر شما.

باورتان نمی شود؟ این هم لینک مقاله:

http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=292648


ابزار امتیاز دهیجمعه 26 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 18:52

797. حسین از من است و من از حسین


یا اباعبدالله،
تو همه چیزت را در راه اسلام دادی،
همه چیز...


ای معلم،
ای چراغ راه،

ای کشتی نجات،
نجاتمان بده
آب دنیا پرتلاطم است
هر گوشه ای، فریبی در کمین است
ما اسم تو را به زبان می آوریم، ولی راه تو را نمی رویم

ای حسین،
چه زیبا بود دنیا اگر از تو آموخته بودیم
مرامت را
اخلاقت را
غیرتت را

ای مردترینِ مردها،
ای آقا و سرور همه ی شهیدان،

چه بگویم که پیامبر خدا در وصفت گفت: "حسین منی و انا من حسین"
"حسین از من است و من از حسین"
نیمه ی اول جمله واضح است: تو از نوادگان پیامبری
ولی نیمه ی دوم چه؟
"من از حسینم"؟
مگر می شود؟
استادی داشتیم
می گفت نیمه ی دوم این حدیث پر از مفهوم است
من از حسینم یعنی،
دین من،
آوازه ی من،
آینده ی امت من،
همه وابسته به حسین است
اگر حسین نباشد،
حقیقتی از دین محمد (ص) باقی نخواهد ماند
این حسین است که با خون خود
درخت محمد را آب‌یاری می کند
چه زیبا گفت پیغمبر راستگوی
حسین از او بود
و او از حسین است


ابزار امتیاز دهیجمعه 19 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 19:42

۷۹۶. سخنرای رامنی بعد از شکستسخنان میت رامنی لحظاتی پس از قطعی شدن شکست وی از اوباما، میتواند برای بسیاری از ما آموزنده باشد. به امید روزی که ایران اسلامی در جایگاه حقیقی‌ و اسلامی خود قرار بگیرد، تا مجبور نباشیم برای آموزش رفتار صحیح سیاسی و اجتمایی‌ این افراد را الگو قرار دهیم. گرچه فرهنگ و دین ما به مراتب پرمحتوا‌تر از الگو‌های غربیست، ولی‌ افسوس که هنوز این قدر در اشتباهات خود فرو رفته ایم که مجبوریم از اینان درس بگیریم.

قسمت‌هایی‌ از سخنرانی‌ کوتاه آقای رامنی که در میان جمعی از هوادارنش ایراد شد به شرح زیر می‌باشد:


"متشکرم، متشکرم دوستان من. بسیار متشکرم (تشویق حضار).

من هم اکنون با پرزیدنت اوباما تماس گرفته‌ام و پیروزیش را به او تبریک گفته‌ام. حامیان او نیز سزاوار تبریک هستند. من برای همهٔ آنها آرزوی خیر دارم. ولی‌ به خصوص برای رئیس جمهور و بانوی اول و دخترهایشان. این دوران سختی برای آمریکا است. و دعا می‌کنم که رئیس جمهور در هدایت کشورمان موفق باشد (تشویق حضار).

...

ای کاش من می‌توانستم آرزوی شما را بر آورده کرده و کشور را به سمت دیگری هدایت کنم، ولی‌ ملت یک رهبر دیگر را انتخاب کرد. پس من و همسرم به شما ملحق می‌شویم تا خالصانه برای وی و این کشور بزرگ دعا کنیم. متشکرم و خدا آمریکا را برکت ببخشد. شما بهترین هستید.

(تشویق حضار)

بسیار متشکرم. متشکرم. متشکرم (تشویق حضار)"
پ.ن.1: حضرت علی‌ در مورد کسی‌ که به او با شمشیر ضربه زده بود فرمود: "او را بازداشت کنید و به او غذا و طعام بدهید و با او بخوبی و نیکی رفتار کنید."

---------------------

فوت آقای بهشتی‌ را -چه به دلیل مریضی، چه به دلیل دیگر- تسلیت می‌گویم.


ابزار امتیاز دهیسه‌شنبه 9 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 18:15

795. مدینه شهر بی دفاع


در بیست سال اخیر، حدود نود پنج درصد (95%) ساختمان های قدیمی مکه و مدینه تخریب شده اند. ساختمان هایی که بیش هزار سال ایستاده بوده -و بسیاری از آن ها دریچه هایی به تاریخ و شرایط رشد و نمو سال های ابتدایی اسلام بودند- با خاک یکسان شده و به جای آن ها هتل ها، مراکز خرید و ساختمان های مدرن بنا شده اند.


خانه ای که پیامبر در آن به دنیا آمد، بعد از نابودی به یک کتابخانه تبدیل شده است.

خانه ای که در آن حضرت خدیجه زندگی می کرد، اکنون دستشویی عمومی است.


از هفت مسجدی که پس از پیروزی مسلمانان در نبرد خندق ساخته شده است، فقط دو عدد باقی مانده است. امسال نیز پس از موسم حج و خروج حجاج از عربستان، مسجدی که در آن حضرت محمد (ص) اولین نماز عید را خواند در لیست ساختمان هایی است که خراب خواهد شد.

در کشورهای دیگر دنیا آثار باستانی و تاریخی از با ارزش ترین سرمایه های یک ملت به حساب می آیند. در بیست سال اخیر -یعنی در دوره ای که اکثر تاریخ اسلام در مکه و مدینه به دست وهابی نابود شده است- دو هزار ساختمان تاریخی در لندن نجات داده شده اند {1}. در بوئنوس آیرس آرژانتین هر ساختمانی بیش از هفتاد سال سن داشته باشد از تخریب در امان است {2}. حتی کشورهای آفریقایی هم در صدد حفظ تاریخ خود هستند {3}.


ساختمان ها تاریخی و بافت شهرهای قدیمی دریچه ای به سوی درک هویت تاریخی یک ملت است. یکی از برتری های بسیار مهم تاریخی اسلام نسبت به دیگر آیین ها وجود آثار باستانی و تاریخی از سالیان نخست پیدایش و گسترش دین است. دین های دیگر به ندرت می توانند به یک ساختمان به عنوان بنایی اشاره کنند که از روزهای ابتدایی دینشان وجود داشته است. قدیمی ترین کلیسا در دنیا که به طرز شگفت آوری از آن نگهداری می شود بیش از دویست سال پس از مسیح ساخته شده است. حضرت مسیح حتی از قاره ای که این کلیسا در آن ساخته شده است عبور نکرده است، ولی مسیحیان به خوبی درک می کنند این گونه بناها به سان اثر انگشت دین آن هاست. این در حالی است که آل سعود در حال تخریب ساختمان هایی هستند که با گوشت و پوست تاریخ اسلام تنیده است مهمترین اتفاقات زندگی پیامبر عزیز در آن ها اتفاق افتاده است. اقدامات خاندان سعود شاید چیزی کمتر از اقدامات اسرائیل در تخریت تعمدی آثار باستانی مسلمانان نداشته باشد {4}.


اینکه مسلمانان جهان ریشه کن شدن آثار باستانی دین خود را نادیده می گیرند حیرت آور است. مسئولین وهابی عربستان تیشه به ریشه ی تاریخ اسلام می زنند و مسلمانان در سکوت نظاره گرند. آیا این گناه بزرگی نیست؟


این فاجعه یک اختلاف شیعه و سنی نیست. آل سعود به مرقد ابوبکر و عمر و عمثان هم رحم نکرده است. این واقعه، یک نبرد همه جانبه علیه تاریخ است. گویی برای مسئولین عربستان هیچ تفاوتی نمی کند اگر بنایی از روزهای آغازین اسلام برای مشاهده ی آیندگان وجود نداشته باشد. ساختمان هایی که هر خشت از آن ها عزیزترین لحظات تاریخ بشریت را در خود جای داده اند، به آسانی در هم کوبیده می شوند.


تخریب بناهای بودایی توسط طالبان در زمانی نه چندان دور به سراسر دنیا مخابره شد و فریاد خشم دنیا را در آورد. حال که سال هاست بولدزرهای مکه در حال فعالیت اند و خانه ای که در آن پیامبر وحی را دریافت کرد نیز نابود شده است، آیا کسی هست که برایش مهم باشد؟ {5}{6}{1} http://www.english-heritage.org.uk/about/news/two-decades-2000-historic-buildings-saved-in-london/

{2} http://www.councilforthenationalinterest.org/islamophobia/item/1074-history-erased-1950s-israeli-project-to-destroy-historical-sites

{3} http://www.argentinaindependent.com/life-style/thecity/new-law-protects-buenos-aires-historical-buildings/#hide

{4} http://www.iccrom.org/pdf/ICCROM_ICS08_CulturalHeritageandLaw_en.pdf

{5} http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/the-destruction-of-mecca-saudi-hardliners-are-wiping-out-their-own-heritage-8023992.html

{6} http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/medina-saudis-take-a-bulldozer-to-islams-history-8228795.htmlعکس: http://alef.ir/vdcawon6649nii1.k5k4.html?169601


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 8 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 07:37

794. روز جهانی کوروش کبیر وجود ندارد


هر ساله وقتی به 7 آبان (29 اکتبر) می رسیم تعدادی از هم وطنان عزیزمان در سرتاسر دنیا بانگ شوق سر می دهند که "روز جهانی کوروش کبیر" مبارک. و یا می گویند این روز تولد کوروش کبیر است. این نوشتار برای کم جلوه دادن اهمیت کوروش در تاریخ نیست، احترام و اهمیت ایشان جای خودش.


بلکه این نوشتار برای برطرف کردن یک باور غلط از ذهن ایرانیان محترم است. بعضی از افراد تا جایی پیش می روند که بر اساس این شایعه ی بی پایه، به جمهوری اسلامی هم فحش می دهند که "خاک بر سرشان! در تقویم جهانی کوروش یک روز دارد، ولی در تقویم ملی ما هیچ روزی به شاه شاهان اختصاص نداده شده است".


آخر دوستان من، عزیزان من، خواهر من، برادر من، آقا، به پیر، به پیغمبر، روز جهانی کوروش در تقویم بین المللی جایگاهی ندارد. این توهم را از کجا آورده اید؟ فقط کافی است یک سر به تقویم رسمی جهانی سازمان ملل بزنید. کار سختی نیست:

http://www.un.org/en/events/observances/days.shtml


این هم یک عکس از صفحه برای کسانی که حوصله ی کلیک بر روی پیوند بالا را ندارند:


ابزار امتیاز دهی