301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


چهارشنبه 29 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 16:10

830. سالگرد ازدواج


دو ساله شدیم... الحمد لله همه چیز خوب است...درین محاکمه تفهیم اتهام ام کن

سپس به بوسه ی کارآمدی تمام ام کن


اگرچه تیغ زمانه نکرد آرام ام،

تو با سیاست ابروی خویش رام ام کن


به اشتیاق تو جمعیتی ست در دل من

بگیر تنگ در آغوش و قتل عام ام کن


شهید نیستم اما تو کوچه ی خود را

به پاس این همه سرگشتگی به نام ام کن


شراب کهنه چرا؟ خون تازه آوردم

اگر که باب دلت نیستم حرام ام کن


لبم به جان نرسید و رسید جان به لبم

تو مرحمت کن و با بوسه ای تمام ام کن


شاعر: ع.بدیع

با تشکر از: حسین

برچسب‌ها: عاشقانه، خصوصی، شعر


ابزار امتیاز دهیشنبه 25 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 09:08

829. بعضی از دوستان هرگز از رو نمی رند


قبل از هر چیز، به طرفداران آقای روحانی تبریک می گویم، که حقیقتا انرژی خوبی به کار بردند و توانستند کاندیدای مورد نظر خودشان را تا به این حد بالا بکشند. تبریک به شما عزیزان.


با اعلام اولیه ی نتایج انتخابات سال 92، آقای حسن روحانی در رتبه ی اول قرار دارد. حال که همه رای خودشان را داده اند و کمی آن استرس رفع شده است، چند نکته ای به ذهنم می رسد که آن ها را برایتان بازگو می کنم.


یادم می آید چند هفته پیش وقتی به صورت غیر منتظره (و به نظر بنده غلطی) آیت الله رفسنجانی رد صلاحیت شدند، دوستانی که گویا فقط دنبال این هستند که "مچ" جمهوری اسلامی را بگیرند و کلا از سر تا پا به این کشور بدبین هستند، می گفتند:


"آقا این چه وضعی است!؟ معلوم است می خواهند جلیلی را رئیس جمهور کنند. رقیب اصلی او را هم حذف کردند. خوب این چه کاری است؟ از همان اول بیایید آقای جلیلی را به ریاست جمهوری انتصاب کنید، دیگر این مسخره بازی های انتخاباتِ نمایشی چیست که راه انداختید؟"


آن موقع عکس هایی این شکلی انتشار می دادند و دائم دم از "مهندسی انتخابات" می زدند:
خلاصه چندی گذشت و این دوستان متوهم بعد از ائتلاف آقایان روحانی و عارف متوجه شدند که اتفاقا آقای روحانی مقداری پتانسیل دارد و طرفداران او روز به روز در حال افزایش اند. آن موقع بود که رو آوردند به جملاتی مانند این که:


"مردم گولِ نظام را نخورید. این ها همه بازی است. روحانی فقط برای گرم کردن تنور انتخابات وسط آمده است. امکان ندارد بگذارند رئیس جمهور شود. فریب نخورید. این فقط می خواهند شما را به پای صندوق انتخاباتی بکشند تا میزان مشارکت را افزایش بدهند! امکان ندارد رای شما را بشمرند."


بعد شروع کردند به نوشتن مقاله و بیانیه که آقا فریب نخورید! امکان ندارد چنین شود و چنان شود. مانند مقاله ای به نام "اجماع شکننده و دقیقه نود روی روحانی" در سایت خودنویس. البته نمی دانم چرا نویسندگان این مقاله ها و تحلیل گران "متوهم" آن ها، که انقدر دم از آزادی بیان می زنند الان که آقای روحانی در شرف پیروز شدن انتخابات است، لینک ها را از بین برده اند؟


ملاحظه بفرمایید: https://www.khodnevis.org/article/51955

چرا لینک می گوید "صفحه‌ی مورد نظر پیدا نشد"؟ جه شد پس؟ آقای نیک آهنگ کوثر و مانا نیستانی و دیگر دوستان، حالا نظرتان چیست؟بعد گفتند:


"آقای روحانی اصلاح طلب نیست و به همین دلیل گذاشته اند رای بیاورد".


من شخصا موافق هستم که آقای روحانی اصلاح طلب "چپ گرا" یا "لیبرال" نیست، ولی این دیگر خیلی جالب است که حالا که ایشان جلو افتاده است بهانه تراشی کنید. اگر ایشان -در حالت فعلی- گزینه ی اصلاح طلب ها نیست پس چطور همه ی اصلاح طلب های مطرح در کشور از ایشان پشتیبانی کرده اند؟ (البته تا حدودی حق هم دارند چون تعدادی از اصولگرایان مانند آقای مطهری از آقای روحانی طرفداری کردند)حالا هم که دیگر اول شدن آقای روحانی قطعی است، مطمئن باشید بهانه های دیگری خواهند تراشید. از شمارش سریع یا کند آرا گرفته، تا هزار و یک مساله ی دیگر. همین الان هم در حال تئوری پردازی هستند که چطور چهار سال پیش سرعت شمارش آرا بالا بوده است و الان کم شده است و غیره و غیره و غیره. تحلیل کردنِ این گونه افراد پایان ندارد. 


درسی که من از حرف های این نوع دوستان می گیریم این است که:


"بالا بروی، پایین بیایی، عده ای در هر شرایطی که باشند، می خواند جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند. اگر خودِ آن ها هم سرِ صندوق ها یا در وزارت کشور باشند و اعلام نتایج به عهده ی خودشان باشد هم، یک داستانی سرِ هم خواهند کرد که نتیجه اش این باشد که جمهوری اسلامی بد است و فلان است و بهمان است. کسانی که عینک بد بینی به چشم  دارند را هیچ گونه نمی توان معالجه کرد."


قرآن کریم چه قدر زیبا این گونه رویکرد را بیان کرده است. (توجه داشته باشید که این آیات وقتی نازل شده اند که حضرت محمد (ص) تمام تلاش خودشان را برای هدایت عده ای می کردند ولی آن ها -حتی پس از دیدن حقایق آشکار- بهانه می آوردند و از مسلمان شدند تفره می رفتند):


"و اگر ما دری از آسمان بر آنان می گشودیم تا پیوسته در آسمان بالا روند، باز می گفتند: همانا چشمان ما بسته شده است؛ بلکه ما گروهی جادو شده ایم." ( سوره حجر آیات 15 - 14)


گویی بعضی افراد هرگز از رو نمی رند! من نمی گویم هیچ تخلف یا اشتباهی در کار جمهوری اسلامی نیست. قطعا کاستی هایی هست. هیچ کس انکار نمی کند این موضوع را. ولی این گونه توهم زدن، و تلاش برای کشیدن مو از ماست در هر شرایطی، به نظرم شدیدا غیر اخلاقی، غیر انسانی، و غیر منصفانه است. یکی می گفت، شناسایی این نوع آدم ها سخت نیست. "وقتی جمله را با کلمه ی "رژیم" شروع می کنند، تا آخرش معلوم است!"


در نهایت -باز هم با تبریک به طرفداران آقای روحانی- جمله ی دوستم آقای مرتضی صادقی را نقل می کنم که یکی از طرفداران پر و پا قرص آقای روحانی است:


"سخنی که با دوستان تحریمی دارم: عزیزان من. آدم باید در مقابل کار‌های خودش احساس مسوولیت کنه. حالا خودت رای ندادی و تحریم کردی درست. ولی اون عده‌ای رو که قانع کردی که رای ندن پس فردا باید جواب بدی به خدا. از ما گفتن."پ.ن.1: به دوستانی که هنوز به بحث در مورد تقلب در انتخابات گذشته اعتقاد دارند، خواندن این مطلب را به شدت پیشنهاد می کنم. برای من که آموزنده بود: *لینک*

برچسب‌ها: انتخابات، ایران، دشمن


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 20 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 08:43

828. مسابقه تخمین نتایج انتخابات


می خواهم نتایج انتخابات را تخمین بزنم. یعنی حدس بزنم که هر کدام از نماینده ها چه عدد رای می آورند. البته این تخمین با توجه به شرایط کنونی است (یعنی هیچ یک از نماینده ها کنار نگرفته اند، حذف نشده اند، و یا ائتلاف نکرده اند). اگر اعتلافی صورت بگیرد، حدس و تخمین را تغییر خواهم داد.


هر کس در قسمت نظرات، نزدیکترین تخمین را به نتایج واقعی بزند، نزد من یک جایزه دارد. نزدیکترین حدس توسط روش پیشنهادی کاربر *علی الف* انجام می گیرد:

که در آن Yi حدس است و Y^i رای واقعی کاندید مورد نظر است. i از یک تا شش، شماره ی هر کاندید است. برای نامزدی که بیشترین تعداد آرا را دارد، i=1 خواهد بود، و برای کاندید که کمترین رای را دارد، i=6 می باشد. (مجموع آرا و همچنین تعداد آرای باطله در محاسبه ی خطا اعمال نمی شود)


دوستان (من جمله خودِ من) آزاد هستند تا 23 خرداد ساعت 11:59 شب به وقت تهران حدس بزنند و یا حدس خود را تغییر دهند.


تخمین اولیه بنده به شرح زیر است (بیست خرداد ساعت 12 ظهر به وقت هنگ کنگ):

مجموع آرا: 32.9 میلیون رای

آقای جلیلی 4.5 میلیون رای

آقای حداد 1.7 میلیون رای

آقای رضایی 4.5 میلیون رای

آقای روحانی 6.8 میلیون رای

آقای عارف 4 میلیون رای

آقای غرضی 1.3 میلیون رای

آقای قالیباف 6.3 میلیون رای

آقای ولایتی 3.8 میلیون رایپ.ن.1: ساعت 2:10 روز 20 خرداد به وقت تهران:

1. منبع نسبتا موثقی گفت عارف به نفع روحانی کناره گیری خواهد کرد تا ساعاتی دیگر (ولی نمی دانم چقدر می شود به این حرف اعتماد کرد)

2. حداد عادل انصراف خود را اعلام کرد *لینک*


پ.ن.2: چه حالی جالبی می دهد آدم قبل از خبرگزاری ها چیز مهمی را اعلام کند، بعد تازه چند ساعت بعد مردم بفهمند که عارف کناره گیری کرده است.


پ.ن.3: تخمین جدید بنده با توجه به کناره گیری های دیروز. ساعت 9 صبح به وقت تهران 21 خرداد:

مجموع آرا (بدون احتساب باطله): 29.6 میلیون رای

آقای جلیلی 5.4 میلیون رای

آقای حداد 1.7 میلیون رای

آقای رضایی 4.7 میلیون رای

آقای روحانی 7.5 میلیون رای

آقای عارف 4 میلیون رای

آقای غرضی 1.3 میلیون رای

آقای قالیباف 6.3 میلیون رای

آقای ولایتی 4.4 میلیون رای


پ.ن.4: آقای عارف یکی از گزینه های اصلی من بود. من بین آقای روحانی و عارف تفاوتی مانند میان آسمان و زمین می بینم. نجابت عارف کجا، نبستن کمربند توسط روحانی در فیلم تبلیغاتی اش کجا! امکان ندارد به روحانی رای دهم.


پ.ن.5: (21 خرداد ساعت 10 صبح به وقت تهران) به نظرم اگر ائتلاف میان آقایان رضایی و ولایتی رخ دهد حرکتی تعیین کننده خواهد بود. این ائتلاف (که کسی جز خودم را نمی شناسم که حتی خوابش را دیده باشد) منجر به پیروزی نهایی این دو نامزد خواهد شد. این ترکیب، شکست ناپذیر می شود.


پ.ن.6: (21 خرداد ساعت 11 صبح به وقت تهران) به نظرم انتخابات دو دوره ای خواهد بود. حالا فقط سوال این است که چه کسی با آقای روحانی به دور دوم خواهد رفت. و جالب اینجاست که به نظر این جانب، هر کس با آقای روحانی به دور دوم رود، رئیس جمهور آینده خواهد بود. آقای روحانی آن قدر مقبولیت ندارد که در یک مسابقه ی تن به تن، برنده شود. الان هم که می گویم به دور دوم می رود، فقط برای این است که رقیبانش پراکنده هستند. وقتی این رقیبان هم کنار روند و در دور دوم بشود انتخاب بین روحانی و یک گزینه ی دیگر، آن گزینه ی دیگر است که برنده می شود -چه آقای جلیلی باشد، چه آقای قالیباف باشد، چه آقای محسن رضایی، چه آقای ولایتی. فرقی نمی کند. آقای روحانی در رقابت تن به تن شکست خواهد خورد.


پ.ن.7: (21 خرداد ساعت 5 بعد از ظهر) در حال حاضر، اگر ائتلاف دیگری رخ ندهد و یا اتفاق خاصی نیافتد، به نظر این جانب آقایان قالیباف و روحانی به دور دوم خواهند رفت. و در نهایت، آقای قالیباف در دور دوم پیروز شده، و هفتمین رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران می شود. (با توجه به این که رای من آقای قالیباف نیست، این جملات را به حساب تحلیل بگذارید و نه طرفداری از ایشان)


پ.ن.8: (22 خرداد ساعت 6 عصر به وقت تهران) اگر به شما بگویم که فردا در خبرها خواهید خواند که آقای جلیلی به نفع آقای ولایتی کناره گیری کرده است، چه احساسی خواهید داشت!؟


پ.ن.9: (23 خرداد ساعت 8 صبح به وقت تهران) ظاهرا آقای جلیلی کنار نخواهد رفت. در هر صورت، دارد تقریبا قطعی می شود که تا چند ساعتِ دیگر حداقل یکی {اگر نه دو تا} از کاندیداهای اصولگرا کناره گیری خواهند کرد. اصول گرایان در حال تلاشند که دو گزینه ی اصول گرا به دور دوم راه پیدا کنند و در همین دور اول آقای روحانی سوم شده و از دور مسابقات خارج شود.


پ.ن.10: (23 خرداد ساعت 12 ظهر به وقت تهران) یکی از دوستان مطلع به آمارگیری های دقیق، خبر داده است که احتمالا در جنوب و جنوبِ غربی کشور آقای محسن رضایی بیشترین رای را دارد. بقیه ی کشور را نمی دانم.
همچنین، با اتمام زمان تبلیغات، دیگر به نظر می رسد ائتلافی صورت نخواهد گرفت و آرایش های سیاسی به همین گونه باقی خواهند ماند.


پ.ن.11: این هم تخمین نهایی خودِ بنده ساعت 5 عصر روز 23 خرداد:

تعداد کل آرا (بدون احتساب باطله): 33.3 میلیون رای

آقای جلیلی 6.7 میلیون رای

آقای حداد 1.7 میلیون رای

آقای رضایی 5.8 میلیون رای

آقای روحانی 8.2 میلیون رای

آقای عارف 4 میلیون رای

آقای غرضی 1.2 میلیون رای

آقای قالیباف 7.4 میلیون رای

آقای ولایتی 4 میلیون رای


پ.ن.12: گرچه هنوز قطعی نیست (دقیقا لحظه ی رای دادن تصمیم خواهم گرفت)، ولی فعلا به نظر می رسد به آقای رضایی رای خواهم داد.


پ.ن.13: با توجه به اتمام رای گیری، وقت آن رسیده است که برنده ی مسابقه ی تخمین را مشخص کنیم. میزان خطای خود بنده، طبق فرمول 57.50 عدد شده است. می توانید این فایل *لینک* را دانلود کنید تا میزان خطای خودتان را اندازه گیری کنید (حدس خودتان را در قسمت قرمز قرار دهید، بقیه ی قسمت ها ثابت می ماند). هر کس کمترین خطا را داشته باشد، جایزه اش را با پست برایش ارسال می کنم.

برچسب‌ها: انتخابات، مسابقه، ایران


ابزار امتیاز دهیجمعه 17 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 09:49

827. آن عکس پیامبر ما نیست


قبل از هر چیز، فرارسیدن روز مبارک مبعث -که یکی از مهم ترین روزهای تاریخ بشری است- را به همه ی دوستان تبریک می گویم.


حتما آن عکس معروف از پیامبر را دیده اید؟ یادم می آید وقتی بچه بودم، یک عکس دیدم که می گفتند یک نقاشی است که از چهره ی پیامبر کشیده شده است و تنها اثری است که از سیمای ایشان باقی مانده است. در همان بچگی، از این عکس خوشم نمی آمد. دوست نداشتم پیامبرِ من آن شکلی باشد. به نظرم فردِ درون عکس مصنوعی و بدقیافه بود. نورانیت پیامبر را در او نمی دیدم. ولی نمی شد کاری کرد. مجبور بودم به خودم بقبولانم که نباید این گونه فکر کنم. بچه بودم دیگر. به خودم می گفتم: پیامبر بودن که به قیافه نیست. به دل است. به عشق الهی است. نباید بگذارم این عکس تاثیری بر روی من بگذارد.

آن روزها گذشت.

تا این که چندی پیش، مطلبی خواندم که برایم خیلی عجیب بود: این عکس، ظاهرا جعلی است!

خلاصه ی ماجرا این است که: "عکاسی به نام رادولف لنرت اهل جمهوری چک که دانش آموخته موسسه هنرهای گرافیکی وین این عکس را بین سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۰۶ در تونس گرفته‌است. او و ناشر آلمانی، شرکتی به نام L&L تشکیل داده و در این سالها به تونس رفته و مجموعه‌ای از عکس‌های تونس را تهیه کرده و در اوایل دهه بیست به صورت کارت پستال چاپ کردند. عکس مورد بحث نیز با نام «محمد» یکی از این کارت‌ها بود." با گذر زمان، این عکس در جامعه انتشار پیدا کرده است و رفته رفته آن را نعوذبالله به حضرت محمد (ص) نسبت داده اند!


عکس کودک تونسی:


فرایند جعل تصویر حضرت محمد (ص):


مقاله ی

The Story of Picture
Shiite Depictions of Muhammad
Pierree Centlivre & Micheline Centlivres-Demont
در مجله
ISIM Review 7
Spring 2006

pp. 18-19

در دو صفحه به تاریخچه ی این جعل پرداخته است. به نظر می رسد ایرانی ها در جعل این عکس به عنوان نمایی از پیامبر اکرم نقش بسزایی داشته اند.


ترجمه مقاله فوق *از این لینک*.

و اصل مقاله به زبان انگلیسی *از این لینک* قابل دسترسی است.

گونه های مختلفی از این عکس ها را می توانید *از این لینک* ببینید.

این هم یک تحلیل از جعل عکس، و نقش بیگانگان در آن. *لینک*

برچسب‌ها: اسلام، پیامبر، شایعه


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 13 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 11:35

826. به کی رای نمی دهم


در حال حاضر، مطمئن هستم به این افراد رای نخواهم داد:

1. قالیباف

2. روحانی

3. جلیلی

4. حداد عادل

5. غرضی


گزینه های باقی مانده عبارتند از:

6. رضایی

7. ولایتی

8. عارف

9. دادن رای باطله


اگر هیچ کدام از گزینه های 6 الی 8 نتوانند نظرم را جلب نکنند، به گزینه ی 9 به صورت جدی فکر خواهم کرد.


شما چطور؟پ.ن.1: سالروز وفات پیر فرزانه ی انقلاب را تسلیت می گویم.


ابزار امتیاز دهی


1 2 >>