301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


جمعه 24 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 10:47

854. عزاداری حسینی در هنگ کنگ


به لطف خدا، شب های عزاداری برای امام حسین در دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ هم به پایان رسید. دوستان همگی قسمتی از کار را به عهده گرفتند. فکرش را هم نمی کردم که در این طرفِ دنیا هم بشود این گونه نیرویِ بی مزد و منت برای اباعبدالله پیدا کرد. حقیقتا این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست؟

به قولِ حضرت زینب در مقابل یزیدِ ملعون در مجلس شام: "ای یزید! هر کید و مکر که داری بکن، هر کوشش که خواهی بنمای، هر جهد که داری به کار گیر، به خدا سوگند هرگز نتوانی نام و یاد ما را محو کنی، وحی ما را نتوانی از بین ببری، به نهایت ما نتوانی رسید، هرگز ننگ این ستم را از خود نتوانی زدود، رای تو، سست و روزهای قدرت تو اندک و جمعیت تو رو به پراکندگی است،‌ در روزی که منادی حق ندا کند که لعنت خدا بر ستمکاران باد. سپاس خدای را که اول ما را به سعادت و مغفرت ثبت کرد و آخر ما را به شهادت و رحمت فائز گرداند"


پ.ن.1: برای متن کامل سخنان حضرت زینب در شام می توانید به اینجا مراجعه کنید: (لینک)

برچسب‌ها: اسلام


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 13 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 09:53

853. غول های دنیای سرمایه داری


آیا می دانستید بسیاری از محصولاتی که خریداری می کنید متعلق به تعدادِ اندکی شرکت هستند؟ این شرکت ها غول های دنیای سرمایه داری اند که بر بسیاری از بازارها قدرت دارند. متداولا رقابت هایی که در دنیای کالاها متصور هستید، در واقع رقابت بین دو زیرشاخه از یکی از همین شرکت ها است. مثلا اگر شما بینِ "مرغ سوخاری کنتاکی" و یا "پیتزا هات" تفاوت قائل هستید، شما در واقع بینِ دو شرکت که هر دوی آن ها متعلق به یک مادر هستند (پسپی) در حال انتخابید. یعنی فرقی نمی کند از کدام یک خرید کنید، در هر صورت پولِ شما نهایتا به جیبِ یک شرکت خواهد رفت.

تصویر زیر، شاید برای دوستان تعجب آور باشد. ولی این حقیقتِ نظامِ سرمایه داری است که چند شرکتِ غول، اکثر محصولات را در دست دارند.

کلیک برای بزرگنمایی

برچسب‌ها: غرب، اقتصاد


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 6 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 12:20

852. لیست گناه و توجیه


برچسب‌ها: اسلام


ابزار امتیاز دهیپنج‌شنبه 2 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 10:17

851. پرداخت 100هزار دلار برای تغییر چهره


سه روز پیش در اخبار خواندم که یک مردِ 33 ساله به نام توبی شلدون، 100000 دلار خرج کرده است که قیافه اش را شبیه یکی از خواننده های معروف کند. این فرایند 5 سال طول کشیده است و طی جراحی های مختلف و استفاده از مواد شیمیایی (بعضا غیر قانونی) انجام گرفته است. این همه خرج برای شباهت قیافه به یک مُطربِ بی خاصیت!؟ بشریت به کجا دارد می رود؟

لینک خبر.


عکس قبل و بعد از جراحی ها

برچسب‌ها: فرهنگ، غرب، هنر


ابزار امتیاز دهی