X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


شورای شهر گلاسکو در اسکاتلند امروز صبح (جمعه، هفتدهم مرداد) پرچم فلسطین را بر سردر خود به اهتزاز درآورد. این شوری در بیانیه ای اعلام کرده است که این پرچم را به علامت حمایت از مردم خشونت دیده ی غزه افراشته است. این اقدام پس از آن صورت گرفته است که شهردار "بیت لحم" در فلسطین -که شهر خواهر خوانده ی گلاسکو است- طی نامه ای درخواست همدردی از شهر گلاسکو کرده است.

شورای شهر اعلام کرده است که بسیار از مردم این شهر نیز با ارسال نامه از شهرداری درخواست همدردی با مردم فلسطین کرده اند. در قسمتی از بیانیه ی شورای شهر گلاسکو نوشته شده است: "خیلی در دوست داران فلسطین در گلاسکو زندگی می کنند و این زمان اضطراب آوری برای آن هاست. این مردم اعتقادات مذهبی و سیاسی گوناگونی دارند ولی همه ی آن ها در حمایت از مردم فلسطین متحداند. برای همبستگی با مردم بیت لحم و فلسطین شورای شهر گلاسکو پرچم فلسطین را در جمعه هشتم آگوست خواهد افراشت."

معاون این شوری در این باره گفته است: "اگر هر کدام از شهرهای خواهر خوانده ی ما دچار مشکل شوند، ما برای کمک به آن ها اقدام خواهیم کرد".

این اقدام سخنگوی اسرائیلی ها را عصبانی کرده است. پال مورون در مصاحبه ای با شبکه ی اسکای با عصبانیت گفت: "برافراشتن پرچم فلسطین هیچ فایده ای ندارد. این بدترین نوع سیاست است. این کار عقاید و نظر (ما) را عوض نمی کند. شورای شهر گلاسکو می بایست پرچم اسرائیل را نیز به اهتزاز درآورد!"خبر برگرفته و ترجمه شده از این لینک.

این لینک هم از توضیحات رسمی شورای شهر گلاسکو در این باره.

برچسب‌ها: سیاست، غرب، اخبار، اروپا


ابزار امتیاز دهی