301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


چهارشنبه 30 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 11:42

889. تاثیر مخرب الکل بر خانواده (2)


در نوشته ی قبلی (لینک) یک ارگان فنلاندی غیر دینی را معرفی کردم که تلاش دارد مردم را از آثار مخرب الکل بر خانواده ها آگاه کند (بالاخص آثار منفی الکل بر رابطه ی میان کودکان و والدین). در این نوشتار نیز دوباره همین گروه فنلاندی و یکی دیگر از کلیپ های زیبایی است که در این باره ساخته اند.


این کلیپ در مورد وضعیت خوف ناکی است که پدر مادرها هنگام مستی در چشم کودکان دارند. آدم به قیافه ی بعضی از این کودکان که نگاه می کند (مخصوصا آن آخری با لباس قرمز) دلش دگرگون می شود که آخر این زهر مار چیست که این والدین حاضر نیستند برای سلامت روانی کودکانشان هم که شده از آن دست بکشند؟


در انتها کلیپ نوشته است:

"کودکانمان ما را به چه شکل می بیند؟"

"وقتی الکل نوشیده ایم؟"


کلیپ را می توانید از یوتوب ببینید (لینک) و یا از وبلاگ مشاهده و دانلود کنید (لینک مشاهده با قابلیت دانلود به حجم 3.66 مگابایت).


امیدوارم که با پیشرفت علم و تکامل عقل بشر، کم کم انسان ها متوجه دستورات صحیح عقلی منطبق بر دین شوند. البته خیلی مانده است تا عقل دنیا کامل شود، و هنوز دنیا از خیلی از جهات در جهلِ انفصال از دستورات الهی می سوزد.

برچسب‌ها: اروپا، فرهنگ، اسلام، هنر، رسانه، غرب


ابزار امتیاز دهیپنج‌شنبه 24 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 09:43

888. تاثیر مخرب الکل بر خانواده (1)


مشروبات الکلی یکی از مهم ترین عوامل در ناکارآمدی و مشکلات روابط خانوادگی هستند. سخنرانی های زیادی در محافل مذهبی علیه مشروبات الکلی و ضررهای بیشمار آن زده می شود. ولی متاسفانه ممکن است این صحبت ها به دلیل تصورات منفی علیه مذهب، مورد استفاده ی خیلی از افراد جامعه قرار نگیرد. متاسفانه عده ای در جامعه ی ما هستند که علیه اسلام جبهه می گیرند و یا این که طعمه ی زرق و برق فضای غیر دینی قرار می گیرند. این افراد کلا با هر چه مذهب می گوید مخالفت می کنند، بدون این که حتی به خود اجازه دهند به دلایل حکم شرعی فکر کنند.


در هر صورت، امروز می خواهم یک فیلم که توسط بنیاد "دوران کودکی آسیب پذیر" در فنلاند ساخته شده است را با شما به اشتراک بگذارم. خوشبختانه این فیلم نه توسط مسلمان ها ساخته شده است و نه بودجه ی آن توسط مسلمان ها تامین شده است. این فیلم حاصل تلاش های یک ارگان کاملا اروپایی غیر دینی است. این ارگان فقط با توجه به تحقیقات علمی اعلام کرده است که:


"research has shown that every fourth Finnish child has suffered some harm or emotional disturbance because of parent’s alcohol usage. Research carried out among Finnish teenagers aged 12-18 years shows that children think that their parents ought not to drink at home and that they are much nicer when sober."


"تحقیقات نشان داده است که یک چهارم فرزندان فنلاندی به دلیل استفاده ی والدین آن ها از مشروبات الکلی مورد نوعی صدمه و یا آزار روحی قرار گرفته اند. تحقیقات میان جوانان 12 الی 18 ساله ی فنلاندی نشان می دهد که فرزندان عقیده دارند که والدین آن ها نباید در خانه مشروب بنوشند و آن ها هنگامی که مست نیستند بسیار مهربان تراند." (لینک)


دوستان، این حرف های یک آخوند بالای منبر نیست، این تحقیقات علمی است! مطمئن باشید اگر دست علم باز باشد تا دنیا را اداره کند، فضای دنیا بسیار اسلامی تر خواهد شد. ولی افسوس که منافع مالی و سیاسی اجازه ی شکوفایی علم به معنای واقعی خودش را نمی دهد. اگر یادتان باشد چندی پیش مطلبی پیرامون زورگویی شرکت های الکلی در قوانین کشور برزیل نوشته بودم که نمونه ای از همین دخالت های منفعت طلبانه است (لینک).


این شما و این هم یک فیلم "یتیم خانه". ترجمه متن انتهای فیلم عبارت است از:


"فرزندان نمی توانند والدین خود را انتخاب کنند"

"اگر می توانستند چطور؟"

"عقاید خود پیرامون استفاده از مشروبات الکلی توسط والدین را به اشتراک بگذارد"برای دانلود فیلم می توانید *اینجا* را کلیک کنید (حجم 5.25 مگابایت).

برچسب‌ها: اروپا، فرهنگ، اسلام، سیاست، هنر، رسانه، اقتصاد، عقل، غرب


ابزار امتیاز دهیچهارشنبه 9 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 12:37

887. پوستر ضد روابط اینترنتی


دیروز در دانشگاه راه می رفتم که این پوستر را به دیوار دیدم. پلیس هنگ کنگ آن را چاپ کرده است. پیغام تبلیغ این است که در اینترنت امکان دارد شما با یک گرگ رو به رو باشید که خودش را به عنوان یک انسان خوب معرفی کرده است. یک نکته به شما بگویم: بعید می دانم -حتی حاضرم ادعا کنم که غیر ممکن است- همچین پوستری در یک دانشگاه اروپایی یا آمریکایی دیده شود. اگر قرار باشد در اروپا یا آمریکا دانشجویان را از رفتارهای خطرناک برحذر بدارند، حتما از روشی جدی تر و بزرگسالانه تر استفاده خواهند کرد. این نوع پیغام های کارتنی در اروپا و آمریکا بیشتر مختص فضاهای دبستان (یا حداکثر دبیرستان) است. ولی به طور کلی مردم هنگ کنگ (و همچنین مردم چین و اصولا شرق دنیا) سلیقه های بچه گانه ای دارند که با این نوع تبلیغات و کارتن و نقاشی و عروسک بازی و غیره در تضاد نیست. برای دیدن سایز بزرگتر، بر روی عکس کلیلک کنید.


برچسب‌ها: هنگ کنگ، فرهنگ، هنر، اروپا، آمریکا


ابزار امتیاز دهیپنج‌شنبه 3 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 07:16

886. برای dardodel.com به متخصص نیازمندیم


امروز یک اعتراف می خواهم بکنم. البته بعضی از دوستان می دانند، ولی بعضی هم نمی دانند. در حال حاضر بنده یکی از نیروهای سایت dardodel.com هستم و به مدیران این سایت کمک می کنم. این سایت در صدد این است که وارد فاز دوم فعالیت خودش بشود. در فاز دوم، پیغام های منتخب سایت (به صورت ناشناس) به روانشناس ها و مشاورین و متخصصین دیگر ارائه داده خواهد شد. متخصصین هم در صورت صلاحدید بر روی این پیام ها نظر خواهند داد. سپس این پیام های تخصصی بر روی سایت انتشار داده می شود تا دیگران هم بتوانند از نظر متخصصین استفاده کنند.

در حال حاضر دوستان این سایت دنبال متخصصین هستند که علاقه مند به همکاری باشند. از آن رو که سایت در حال حاضر درآمدی ندارد، همکاری به صورت داوطلبانه می باشد. اگر دوستان علاقه ای به همکاری دارند و یا متخصصی را می شناسند که بتواند ما را کمک کند، لطفا اطلاع دهند.

قربان همگی

علیرضا

برچسب‌ها: رسانه، فرهنگ


ابزار امتیاز دهی