X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


پنج‌شنبه 25 دی‌ماه سال 1393 ساعت 15:09

897. تاخیر تاکتیکی و شرمندگی ما


همانطور که می دانید امروز تیم ملی فوتبال ایران توانست با نتیجه ی یک بر صفر تیم قطر را شکست دهد. ما هم مثل خیلی از خانواده های ایرانی دور هم نشسته بودیم و بازی را با هم دیدیم. ولی در این وسط، علاوه بر فوتبال، مسائل فرهنگی نیز برای من اهمیت بسیار زیادی داشت.

*********

تیم ایران جلو افتاده بود و مقدار کمی از بازی مانده بود. یک برخورد خیلی کوچک بین بازیکن تیم ایران و تیم قطر صورت گرفت. بازیکن ایرانی به شیوه ای غیر ورزشی خودش را به زمین زد و شروع کرد به وقت تلف کردن. واضح بود که هیچ اتفاقی برای او نیافتاده است و فقط دارد تلاش می کند وقت بازی را به نفع تیم ایران سپری کند. آش آنقدر شور بود که گزارشگر ایرانی هم به این موضوع اعتراف کرد. ولی گزارشگر در کمال وقاحت گفت: "بلی. علیرضا حقیقی یک تاخیر تاکتیکی در بازی ایجاد کرده و امیدواریم مشکل خاصی برای او پیش نیامده باشد..."

یاد آن روزهایی افتادم که تیم ملی ما از بحرین و قطر و دیگر کشورهای عربی عقب می افتاد و آن ها خودشان را به زمین می زدند. یاد آن روزها می افتم که هر چه از دهن ایرانی ها در می آمد به آن ها می گفتند و آن ها را متهم به بی اخلاقی می کردند. حالا چه شد؟ حالا که ما می کنیم اسمش "تاخیر تاکتیکی" است؟ حالم از این فرهنگ به هم می خورد. امروز بازیکنان تیم ایران یک بر صفر برنده شدند، ولی حد اقل ده دفعه خودشان را بی دلیل به زمین انداختند. شرممان باد.

برچسب‌ها: فرهنگ، ورزش، رسانه، ایران


ابزار امتیاز دهی