301040 وَوَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاَثِینَ لَیْلَةً...

و با موسى 30 شب وعده گذاشتیم و آن را با 10 شب تکمیل نمودیم به این ترتیب میعاد پروردگارش 40 شب تمام شد... اعراف142


پنج‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 08:32

931. هدف زندگی - هیئات علمدار - شب هفتم محرم


ما چرا زنده ایم؟ هدف زندگی انسان ها باید چه باشد؟ پیامبران آمده اند تا ما را به چه هدفی تشویق کنند؟

دیشب، بحث برانگیز ترین شب این دهه ی محرم را در مجلس گذراندیم! از آن رو که شاید هر کس برای خودش یک "هدف زندگی" تعریف کرده باشد، سخت است که شما در یک جلسه از دیدگاه قرآن در مورد هدف زندگی انسان ها بحث کنی. لاجرم هر یک از دوستان نظری دارند. در هر صورت، دیشب به این بحث جذاب پرداختیم و سعی کردیم یک خلاصه از کتاب "هدف زندگی" شهید مطهری ارائه کنیم که از دیدگاه قرآن این موضوع را بررسی کرده است. قرار بود جلسه حدود یک ربع یا بیست دقیقه طول بکشد، ولی به دلیل استقبال دوستان، بیش از یک ساعت به بحث و گفتگو پرداختیم.

با استفاده از لینک زیر، می توانید فایل صوتی خلاصه شده ی جلسه را پخش کرده، و یا آن را دانلود (دریافت) کنید.

طول فایل: 25 دقیقه

اندازه فایل: 9 مگابایت


دانلود فایل صوتی

برچسب‌ها: اسلام، جلسه


ابزار امتیاز دهیچهارشنبه 29 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 08:24

930. اختیار - هیئات علمدار - شب ششم محرم


آیا همه چیز دست خداست؟ اگر این طور است، پس اختیار ما چه می شود؟ اگر قضا و قدر الهی ما را مجبور به کاری کرده باشد، دیگر بهشت و جهنم چه معنایی دارد؟ (به عنوان مثال اگر قضا قدر الهی این بوده است که یزید امام حسین را بکشد، پس آیا می توان به یزید خرده گرفت؟)

از طرفی، آیا اختیار داشتنِ ما با قدرت خدا در تضاد نیست؟ چگونه می شود در مُلک او کاری خلاف میل او انجام داد؟

نشستِ شب ششم محرم در هیئات علمدار (مستوفی - یوسف اباد) به این مبحث پرداخته است که شما می توانید با استفاده از لینک زیر، فایل صوتی جلسه را پخش کرده، و یا آن را دانلود (دریافت) کنید.

طول جلسه: 25 دقیقه

اندازه فایل: 9.1 مگابایت


دانلود فایل صوتی

برچسب‌ها: جلسه، اسلام


ابزار امتیاز دهیسه‌شنبه 28 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 08:54

929. عدالت خدا - هیئات علمدار - شب پنجم محرم


آیا خدا عادل است؟ اگر عادل است، پس چرا بعضی غنی و بعضی فقیر هستند؟ چرا سیل می آید و هزاران انسان را می کشد؟ چرا کور مادرزاد وجود دارد؟ چرا اتفاقات بد می افتد؟ این تفاوت ها چطور با عدالت خدا قابل جمع است؟

نشستِ شب پنجم محرم در هیئات علمدار (مستوفی - یوسف اباد) به این مبحث پرداخته است که شما می توانید با استفاده از لینک زیر، فایل صوتی جلسه را پخش کرده، و یا آن را دانلود (دریافت) کنید.

طول جلسه: 26 دقیقه

اندازه فایل: 8.6 مگابایت


دانلود فایل صوتی

برچسب‌ها: جلسه، اسلام


ابزار امتیاز دهیدوشنبه 27 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 15:42

928. توحید - هیئات علمدار - شب چهارم محرم


با سلام.

به پیوست می توانید فایل صوتی مربوط به جلسه شب چهارم محرم هیئات علمدار (مستوفی - یوسف آباد) را دریافت کنید. در این جلسه، مبحث توحید را به اتمام رساندیم و ضمن ترجمه آیات 2 الی 6 سوره عنکبوت، به مباحث درجات توحید، آزمایشات الهی، و حرکت جوهری ملاصدرا پرداختیم. امیدوارم لینک دانلود برای دوستان مفید واقع شود.

طول جلسه: 26 دقیقه

سایز فایل: 7.9 مگابایت


دانلود فایل صوتی

برچسب‌ها: جلسه، اسلام


ابزار امتیاز دهییکشنبه 26 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 11:52

927. توحید - هیئات علمدار - شب دوم محرم


سلام بر همه ی عزیزان. این شب ها در یکی از هیات های یوسف آباد به نام هیات علمدار (مستوفی - یوسف آباد)، با جوانان نشست هایی داریم که در آن به صبحت در مورد مباحث مختلف می پردازیم. امسال بیشتر بحث ها پیرامون اصول دین است، و شب های اول الی سوم، بحث توحید را با جزئیات بیشتری دنبال کردیم. امشب، که شب چهارم هست، آخرین جلسه ی مربوط به توحید را انشالله خواهیم داشت و از شب های آینده وارد بحث های معاد و نبوت می شویم. به پیوست فایل صوتی جلسه دوم ارائه می گردد. امیدوارم مفید واقع شود. در این نشست، ابتدا به رابطه ی توحید با دیگر جزئیات دین اسلام پرداخته می شود. سپس، عظمت خدا و عجز ما انسان ها در فهم ذات او بررسی می شود. و در انتها، ترجمه ی کوتاهی از سوره "قل هو الله احد..." ارائه می گردد.

طول جلسه: 20 دقیقه
سایز فایل: 7 مگابایتر


دانلود فایل صوتی

برچسب‌ها: اسلام، جلسه


ابزار امتیاز دهی


1 2 >>